/Files/images/1 (18).jpg

Як допомогти першокласнику адаптуватися?

Що ж можуть зробити батьки, щоб першокласник успішно адаптувався до ситуації навчання?

Ваша участь і ваш інтерес позитивно позначаться на розвитку пізнавальних здібностей дитини. І ці здібності ви також зможете ненав'язливо спрямовувати і зміцнювати надалі.

Стримуйтеся і не лайте школу і вчителів у присутності дитини. Нівелювання їх ролі не дозволить учню відчути радість пізнання.

Не порівнюйте дитину з однокласниками, як би вони не були вам симпатичні або навпаки. Ви любите дитину такою, якою вона є, і приймаєте її такою, якою вона є, тому поважайте її індивідуальність.

Будьте послідовні у своїх вимогах. Якщо прагнете, наприклад, щоб дитина росла самостійним, не поспішайте пропонувати йому допомогу, дайте час, можливо, навіть пережити якусь помилку.

З розумінням ставтеся до того, що у вашого малюка щось не буде виходити відразу, навіть якщо це здається вам елементарним. Запасіться терпінням. Пам'ятайте, що висловлювання типу: «Ну скільки разів тобі потрібно повторювати? Коли ж ти, нарешті, навчишся? Що ж ти така недотепа?» — крім роздратування з обох сторін, нічого не викличуть. Добре, якщо дитина у важкий перший рік навчання буде відчувати підтримку. Ваша віра в успіх, спокійне, рівне ставлення допоможуть дитині впоратися з усіма труднощами.

Психологічно батьки повинні бути готові не тільки до труднощів, невдач, але і до успіхів дитини.

Дуже важливо, щоб батьки співвідносили свої очікування щодо майбутніх успіхів дитини з її можливостями.

Серйозних зривів і хвороб у першокласників можна уникнути, якщо дотримуватися найпростіших правил

Правило 1. Ніколи не відправляйте дитину одночасно в перший клас і якусь секцію або гурток. Сам початок шкільного життя вважається важким стресом для 6-7-річних дітей. Якщо малюк не буде мати можливості гуляти, відпочивати, робити уроки без поспіху, у нього можуть виникнути проблеми зі здоров'ям, може початися невроз. Тому, якщо заняття музикою та спортом здаються вам необхідною частиною виховання вашої дитини, почніть водити його туди за рік до початку навчання або із другого класу.

Правило 2. Пам'ятайте, що дитина може концентрувати увагу не більш 10-15 хвилин. Тому, коли ви будете робити з нею уроки, через кожні 10-15 хвилин необхідно перериватися й обов'язково давати маляті фізичну розрядку. Можете просто попросити пострибати на місці 10 разів, побігати або потанцювати під музику кілька хвилин. Починати виконання домашніх завдань краще з письма. Можна чергувати письмові завдання з усними. Загальна тривалість занять не має перевищувати півгодини.

Правило 3. Комп'ютер, телевізор і будь-які заняття, що вимагають великої зорового навантаження, мають тривати не більше години на день — так вважають лікарі-офтальмологи й невропатологи в усіх країнах світу.

Правило 4. Більше всього на світі протягом першого року навчання ваше маля потребує підтримки. Він не тільки формує стосунки з однокласниками й учителями, але й уперше розуміє, що з нею самою хтось хоче дружити, а хтось - ні. Саме в цей час у маляти складається свій власний погляд на себе. І якщо ви хочете, щоб з нього виросла спокійна і впевнена у собі людина, - обов'язково хваліть його. Підтримуйте, не лайте. Оцінюйте тільки вчинки, а не саму дитину.

Правило 5. Дитина ставиться до себе так, як ставляться до неї дорослі. І взагалі, хоч інколи ставте себе на місце своєї доньки чи сина, і тоді буде зрозуміліше, як вести себе з ними.

Кiлькiсть переглядiв: 325

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.