/Files/images/1 (49).png

Традиції школи:

- Свято «День знань»

Новий навчальний рік традиційно починається зі свята День знань. Зворушливо й урочисто уся школа зустрічає нових учнів - першокласників і з першим дзвінком передає їм свою віру і надію у збереження світлих традицій школи.

Батьки або учні 11 класу урочисто виводять нових учнів на першу в їхньому житті лінійку. Першокласників вітають казкові герої, які знайомлять їх з правилами для учнів. Свято насичене піснями, танцями та привітаннями.

За традицією на День знань до школи приходять представники громади, партнери школи та спонсори. Одним з постійних гостей свята є голова нашого села . Всі вони вітають учнів та вчителів з початком навчального року і дарують подарунки.

Наприкінці урочистої лінійки лунає перший дзвінок, який запрошує учнів у світлі відремонтовані класи.


- Олімпійський тиждень

Стало доброю традицією в нашій школі кожен рік на другому тижні вересня проводити «Олімпійський тиждень». Цей тиждень завжди багатий на різноманітні заходи та змагання: «Олімпійський урок», «Веселі старти», спортивні вікторини та турніри, в яких всі учні – від старшокласників до першокласників - із задоволенням беруть участь. В кінці тижня після нагородження переможців та найактивніших учасників всі смакують запашну козацьку кашу.


- Предметні тижні

Однією з ефективних форм роботи в школі є проведення предметних тижнів, які дають можливість поглибити й розширити отримані на уроках знання.

Предметні тижні в нашій школі – це справжні свята, адже це результат спільної творчої праці вчителів і школярів, сплеск фантазії та емоцій, можливість відкрити нові грані улюблених предметів.

Традиційно в нашій школі проводяться «Олімпійський тиждень», тиждень правознавства, тиждень іноземної мови, тиждень Землі, тиждень фізики, літературні тижні та ін.


- День українського козацтва

День українського козацтва — свято, яке відзначається щорічно 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці.

В нашій школі вже стало традицією відзначати таке важливе свято нашої історії, нашої держави.

Козаки - це чоловіки, які відрізняються своєю силою, мужністю, хоробрістю. Наші учні, так як і ми, є нащадками тих, хто захищав терени нашої батьківщини, беруть участь у спортивних змаганнях, щоб ще раз продемонструвати свою силу та мужність. Змагання проходять в декілька етапів та розділені відповідно віку, щоб всі наші майбутні захисники спробували свої сили. Обов'язковим після закінчення змагань є частування справжньою козацькою кашею, звареною на вогнищі, як в ті далекі козацькі часи.


- Свято квітів

Ми з нетерпінням чекаємо приходу королеви-осені, яка зачаровує нас своїми барвами. Саме восени в школі традиційно проводиться свято квітів. Щорічно проходить виставка квітів та декоративних композицій з природнього матеріалу. У виставці беруть участь учні 1-11 класів.

Різнопланові композиції підкорюють своєю винахідливістю та оригінальністю. Усі роботи створюють разом квіткову красу, якою милуються учні, батьки, працівники та гості школи.


- Веселий ярмарок

Традицією для нашої школи стало проведення «Осінньої ярмарки». В цей день вже з порогу нашої школи відчувається співпраця учнів, батьків і вчителів, що створили родинну атмосферу. Такі заходи є дуже цікавими, бо до них готуються як дорослі, так і діти. Школа у цей день нагадує вулик. Тут пропонують солодощі та страви української національної кухні. Усе свіженьке, тому що ми стежимо за дотриманням санітарно-гігєнічних норм. І все це завжди відбувається весело і гамірно. Ярмарки настільки стали популярними, що батьки навіть запропонували проводити такі заходи частіше.

У своїх родинах батьки і діти спільно готують випічку та домашні страви, вишукують цікаві та оригінальні овочі з присадибних ділянок. Акцент ярмаркування - благодійні справи. Діти повинні зрозуміти, що завдяки їхнім старанням можна творити добро.

Виручені від ярмарку кошти використовують на благодійні цілі. Куди їх спрямувати, - спільно вирішує рада навчального закладу та учнівський парламент.


- День учителя

Школа для кожного з нас – це спогади, перемоги та переживання. Наша школа має свої власні традиції, і однією з них є святкування Дня Вчителя.

День Вчителя – одне з найбільш теплих, зворушливих, осінніх свят. Це свято для всіх, хто цінує і шанує працю вчителя і наставника підростаючого покоління. В цей день в нашій школі в повітрі витає легкий аромат квітів, приємна музика, чутно веселий дитячий сміх. У центрі уваги педагоги.

Учні нашої школи відповідально підходять до організації цього свята. Під час концертних виступів кожен клас намагається проявити свою творчість, винахідливість, кмітливість. У віршах і піснях діти прославляють професію вчителя, так як саме він допомагає дітям робити перші кроки в пізнанні навколишнього світу. Учні від щирого серця вітають своїх педагогів і дякують за їх самовіддану працю. Адже професія педагога вимагає колосального терпіння і постійного професійного зростання.

Сподіваємося, що ця традиція буде переходити від нинішнього покоління до наступного.


- День вшанування учасників Великої Вітчизняної війни

Учні нашої школи щорічно беруть участь у заходах, присвячених вшануванню учасників Великої Вітчизняної війни.

Діти урочистою ходою йдуть від школи до пам’ятника загиблим воїнам. Під час мітингу звучать вірші, школярі зачитують «Книгу пам’яті», покладають квіти до пам’ятника. Після мітингу всі учні школи вітають ветеранів святковим концертом.


- Андріївські вечорниці

Карнавал веселих зимових свят розпочинають Андріївські вечорниці, які вже традиційно щороку відзначають у нашій школі. За багато років воно стало улюбленим святом як дітей, так і вчителів та батьків. Дівчата ворожать на судженого-ряженого, а хлопці витанцьовують на коцюбі та кусають Калиту. Всі присутні смакують варениками.

Свято проходить в атмосфері захоплення та в очікуванні дива.


- Свято Миколая

Кожне свято по-своєму чимось привабливе та загадкове. Саме через це ми з захопленням чекаємо кожне із свят. Ми з впевненістю можемо назвати день, який кожна дитина з нетерпінням чекає протягом року – 19 грудня! Це свято ми відзначаємо і в нашій школі, бо воно стало для нас традиційним!

В цей день учні початкової школи проводять концерт для своїх рідних та знайомих, обов’язково пишуть листи Святому Миколаю та вкидають їх у поштову скриньку. Серед учнів проводяться веселі конкурси та змагання. Друзі нашої школи та спонсори дарують дітям подарунки. А ми віддячуємо їм так званими «миколайчики» (власноруч спечене печиво). У цей день в усіх чудовий настрій, бо сумувати не можна!


- Новорічний ранок та КВН

Однією із шкільних традицій є святкування Нового року. Це особливий день не тільки для дітей, але й для дорослих. Коли мова йде про нього, ми згадуємо дитинство, казку. Це довгоочікуване й улюблене дітьми свято, яке наповнює серця очікуванням дива.

Учні молодших класів разом з Дідом Морозом та Снігуронькою, а також іншими казковими героями відправляються в подорож у новорічну казку. І тут починаються фантастичні події...

Діти з великим задоволенням водять хороводи навколо ялинки, беруть участь у різноманітних конкурсах, розповідають вірші, а в нагороду отримують новорічні подарунки від Діда Мороза і Снігуроньки. Для дітей старших класів також влаштовують конкурсні розваги, КВН та дискотеки.

В цей день школа наповнена чарівністю, веселощами, радісним сміхом.


- День Соборності

Виховання патріотизму молоді – одна з найактуальніших тем сьогодення, бо всі розуміють, що тільки в єдності та згуртованості український народ зможе подолати всі негаразди та труднощі.

Традиційно у Думанецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів відбуваються заходи під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна» з використанням історичних паралелей подій, пов’язаних із боротьбою українців за єдність держави у минулому столітті і нинішньою звитягою народу проти експансії на українські землі.

В школі проводять виховні години, інформаційні хвилинки «Соборність України. Естафета поколінь: від діда-прадіда», бесіди, тематичні уроки, круглі столи, диспути, бесіди, інші заходи, присвячені політичним та історичним подіям в утворенні і зміцненні української державності, історії та діяльності Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки під девізом: «Україна: Схід і Захід разом».

Єдність українців, незалежно від регіону їх проживання – на Заході чи Сході, на Півдні чи на Півночі або у Центрі України – це сила українців. Тільки коли ми об'єднані – ми можемо протистояти будь-якому ворогові: внутрішньому чи зовнішньому.


- День Валентина

14 лютого весь світ святкує День Святого Валентина. Це свято не обійшло стороною і нашу школу. Вже багато років поспіль у цей день ми проводимо у школі різні заходи. Це свято стало для нас традиційним.

На зборах органів учнівського самоврядування школи діти самі вибирають форму проведення свята. Діти із задоволенням прикрашають школу, беруть участь у конкурсах та іграх. Цілий день працює «святкова пошта».

В цей день в школі панує святкова атмосфера, всі щиро бажають одне одному любові, дружби, поваги і щастя. Свято традиційно закінчується дискотекою.


- 8 березня

Щороку хлопці та чоловіки вітають всіх жінок та дівчаток школи зі святом 8 березня. А подарунком для них є концерт, до якого учні дуже довго та ретельно готуються. Показати свої таланти намагаються і старшокласники, і малята. Вони готують завзяті пісні, танці, ліричні вірші і веселі конкурси. Прес - центр школи випускає вітальну стіннівку.

На святковий концерт завжди запрошуємо гостей: мам та бабусь, вчителів – ветеранів . Під час виступу в їх очах можна побачити сльози, але це не смуток, а сльози радості і гордості за талановитих дітей.

В цей день чоловіча половинка школи від щирого серця дарує дівчатам та жінкам турботу, теплоту і любов.

Після уроків кожен клас влаштовує чаювання і проводить веселі конкурси - привітання для своїх дівчаток.


- Великодні розваги

Історія Великодня своїм корінням йде в глибоку старовину. Не перевелася традиція святкувати це свято і в нашій школі. Діти з нетерпінням чекають цього дня та із задоволенням готуються до заходу «Великодні розваги».

Мудрі люди кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». Тому учні створюють «Пасхальне дерево». Вони власноруч пишуть писанки, якими прикрашають це деревце під керівництвом вчителів.

Мами та бабусі наших учнів дають домашні паски та крашанки, якими всі присутні пригощаються після свята. Діти декламують вірші, присвячені Великодню, співають пісні про прихід весни та створення писанок, водять хороводи.

Великодні розваги не обходяться без ігор та конкурсів, в яких беруть участь всі школярі. Всі можуть глибше поринути у традиції цього свята, власноруч скласти «Великодній кошик». Головним атрибутом свята завжди були крашанки, отже учні грають в традиційні ігри «Навбитки» та «Знахідка».


- День землі

22 квітня – Всесвітній день Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.Цей день – це нагадування про екологічні проблеми, катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитись над тим, що вона може зробити для поліпшення екологічної ситуації.

Учні школи готуються до цього дня заздалегідь. Протягом квітня вони займаються благоустроєм шкільної території. Прибирають від сміття вулиці села, прилеглу ділянку лісу. На шкільному подвір’ї насаджують квіти, дерева, кущі. Проходять екологічні заходи: виховні години, екскурсії в природу, вікторини, конкурси малюнків, плакатів на екологічну тематику «Наш дім – Земля!», екологічні мітинги і конференції «Доля планети у наших руках!».

Заслуговує на увагу серйозна підготовка та небайдуже ставлення учнів до даних заходів. Це ще раз переконує нас в тому, що молоде покоління переймається проблемами довкілля і намагається внести свій вклад у збереження Землі для нащадків.


- День вшанування жертв Чорнобиля

26 квітня в нашій школі проходять тематичні лінійки та заходи, присвячені вшануванню пам'яті героїв та жертв Чорнобильської трагедії. Їх організовують вчителі фізики та біології. До уваги учням пропонуються інформаційні хвилинки, перегляди документальних стрічок про перебіг ліквідації аварії. В бібліотеці влаштовують виставку творів, присвячених цій події. Пам'ять загиблих ліквідаторів вшановують хвилиною мовчання.


- Свято Останнього дзвоника

Це традиційне свято завжди проходить урочисто і водночас душевно. Всі учні школи чекають його з нетерпінням. Це найулюбленіше свято дітей, адже, закінчується важкий навчальний рік і попереду три місяці канікул.

В цей день підводяться підсумки всього навчального року. Відмінників, спортсменів та активістів нагороджують грамотами та дипломами.

А ось наші випускники чекають на цей день з тривогою і особливим хвилюванням, адже для них це останнє в житті свято Останнього дзвоника - прощання з дитинством. Більше ніколи шкільний дзвоник не покличе їх на урок, 1 вересня вони не увійдуть у свій клас і не сядуть за парти.

У цей день випускники висловлюють слова подяки вчителям і батькам. А вчителі дають дітям останні напуття, проводжаючи своїх учнів у нове велике життя.

/Files/images/1 (42).png

Кiлькiсть переглядiв: 5230

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.